آموزش تکنیک های طراحی چرخ دنده در سالیدورک Spur Gear SolidWorks

آموزش رایگان سالیدورک
24/11/2014
همه چیز درباره سالیدورک
24/12/2014

آموزش تکنیک های طراحی چرخ دنده در سالیدورک Spur Gear SolidWorks

بازدیدها: 97

آموزش تکنیک های طراحی چرخ دنده در سالیدورک Spur Gear SolidWorks

دانلود آموزش Methodically Designing a Spur Gear in SolidWorks

دانلود آموزش Methodically Designing a Spur Gear in SolidWorks

در این سری از فیلم های  آموزش سالیدورک (SolidWorks tutorial) میخوایم در مورد محاسبه  و روش های مدل سازی سه بعدی یک چرخ دنده، که با برای یک موتور پمپ آب آسیاب بادی کار برد دارد را کار کنیم.

آموزش مدل سازی مان را با توضیح خلاصه ای از خار جفت چرخ دنده که روی یک پایه نگاه دارنده، قرار دارد، شروع میکنیم و توضیح میدهیم که این 2 چرخ دنده چطور به هم متصل شده اند.

وقتی که روی یک فایل اکسل (Excel spreadsheet) نحوه محاسبه سرعت چرخ دنده ها را برسی کردیم، آن وقت این مقادیر و اطلاعات را وارد یک design sketch میکنیم و با ویژگی ها و امکانات سالیدراک، از آنها  بکار خواهیم گرفت.

همچنین برای سریع تر شدن پروسه طراحی مان (how to speed up design process in SolidWorks) بعضی از ویژگی های طراحی اتوماتیک سالیدورک استفاده میکنیم که این کار از طریق وارد کردن معادلات و متغیر های جهانی و بعضی از Smart Dimensions صورت میگیرد تا اینکه طراحی چندین چرخ دنده و سیستم پیچیده، در چند دقیقه انجام بپذیرد.

و در آخر ، هم  دنده،  و هم چرخ دنده های موتور آسیاب بادی را با یکدیگر توسط (mounting stand) مونتاز یا همان اسمبل (assemble) میکنیم. و سپس در مورد پوتانسیل modifications هایی صحبت خواهیم کرد که میتوانند طراحی ما را بهینه سازی کنند.

در پایان این فیلم آموزشی، نه فقط درک خوبی از appreciation ها و اینکه جفت چرخ دندها چطور کار میکنند پیدا میکنید، بلکه میتوانید از این دانشی که آموختید از تمام مدل هایی که خود دارید، استفاده کنید

فیلم آموزشی Video Tutorials

پخش آنلاین قسمت اول این آموزش

نام آموزش : آموزش تکنیک های طراحی چرخ دنده در سالیدورک Spur Gear SolidWorks

زمان : 2 ساعت و 30 دقیقه

شرکت سازنده : Digital Tutors

نرم افزارهای استفاده شده : SolidWorks

دانلود رایگان آموزش Methodically Designing a Spur Gear in SolidWorks

دانلود رایگان آموزش با لینک مستقیم- 800 مگابایت

www.3dmaxfarsi.ir :پسورد فایل فشرده

 

پاسخی بگذارید

error: Content is protected !!