page contents
Home / lazerjet cnc

lazerjet cnc

برش لیزر cnc


کل-محصولات۴

برش لیزر

برش لیزر قادر به از بین بردن فرایند ماشینکاری در تولید می باشد ، بسیاری از مشتریان به منظور کم کردن هزینه های تولید خود از این روش استفاده می کنند.

کلمه لیزر در لاتین مختصر نام های ” تقویت نور توسط گسیل تابش القایی ” است .

LASER= Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation

full_815d7c918ae1d123b5b1468d6dbd986f

چگونه یک لیزر کار می کند؟

اصول اولیه تولید لیزر

برخی از مواد وضعیت ناپایداری (مواد فعال) در نگهداری الکترون مدار های آخر خود دارند، سطوح انرژی الکترونهای این مواد در صورت دریافت انرژی جا به جا می شود. این جابجایی باعث آزاد شدن فوتون می گردد در صورتیکه تعداد این فوتون ها به حد کافی برسد، قدرت کافی برای انجام برشکاری را دارند.

در عمل یک تیوب حاوی مواد فعال که می تواند در سه حالت جامد ، مایع و گاز باشد ، با استفاده از یک منبع پالس پر انرژی برانگیخته می شود. (در واقع ناپایداری در آن تشدید می شود) اتمهای برانگیخته درون تیوب در بین دو آینه که یکی حالت نیمه منعکس کننده (ُSemi reflecting mirror)  دارند و در طرفین محفظه  قرار گرفته اند ، رفت و برگشت می کند که این امر خود باعث تشدید انرژی اتمها می شود و در نهایت اتمهای پر انرژی از یکی از آینه های  نیمه منعکس کننده، خارج گشته که منجر به پیدایش لیزر می گردد.
برخورد اشعه لیزر به سطح جامد بدلیل انرژی بالا آن ،  باعث تبدیل مستقیم جامد به  گاز (تصعید) می گردد و همین امر باعث کاهش منطقه متاثر از حرارت HAZ) ) و ایجاد خط برش صاف و بدون اعوجاج خواهد شد.

IMG_2772Laser Cutting - لیزر کات - -لیزر - CNC (4)برش لیزر

مزایای برش لیزر

  • سرعت برش بالا
  • هزینه کم
  • لبه های برش صاف و خوب، سطوح اعوجاج کوچک .
  • انعطاف پذیری در برش انواع فلزات

برش لیزر مزایای خاصی در مقایسه با پلاسما دارد، برش  در این فرآیند ، بسیار دقیق تر و از انرژی کمتری استفاده می کند.
سطح دقت و کیفیت لبه به دست آمده با دستگاه برش لیزری بهتر از روشهای برش سنتی می باشد  ، و واقعیت این است که در برش لیزر آلودگی قطعه کار کاهش یافته که این مورد می تواند از مزایای خاص این دستگاه نسبت به برش های مکانیکی باشد.

lazerjet cnc

پاسخ دهید

قالب وردپرس
تندیس کیان پارس ™ TANDIS KIAN PARS